Δελτίο Τύπου ΑδέσποταGreece: Απαράδεκτες καταστάσεις στον Δήμο Εορδαίας
Διαβάζοντας το δελτίο τύπου του « Φιλοζωικού Σωματείου Προστασίας Αδέσποτων Ζώων Πτολεμαΐδας "Οι Αδέσποτοι Ήρωες"», πραγματικά μας πιάνει…
Τα τελευταία νέα μας
Διαβάζοντας το δελτίο τύπου του « Φιλοζωικού Σωματείου Προστασίας Αδέσποτων Ζώων Πτολεμαΐδας "Οι Αδέσποτοι Ήρωες"», πραγματικά μας πιάνει…
Ενημερώνουμε, ότι μετά από απόφαση του ΔΣ του σωματείου μας αποχωρούμε από την 5μελή επιτροπή του Δήμου Εορδαίας, στην οποία συμμετέχουμε από 10/1…
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά, Είμαστε η Ομάδα Των Φιλόζωων Εθελοντών ΑδέσποταGreece, μία πανελλαδική Φιλοζωική Ομάδα με έδρα την Αθήνα και θέλουμ…
Είδαμε πρόσφατα ότι τοποθετήθηκαν σακούλες μετά από 1 χρόνο στα σημεία που έχει τοποθετήσει ο δήμος όμως ακόμη βλέπουμε πως οι ταιστρες του δήμου παρ…
Ζώα Συντροφιάς - Δικαιώματα και υποχρεώσεις όλων μας ως ιδιοκτητών τους Θέλοντας να αναδείξουμε τα πραγματικά δικαιώματα αλλά και τις πραγματικές κ…
Με αφορμή το δημοσίευμά μας για τα « Χαμένα σκυλιά ή απλά στημένες εξαφανίσεις; » και τα σχόλια που εκμαίευσε αυτό το κείμενό μας θέλουμε να δώσουμ…
Με αφορμή το χρόνιο πρόβλημα της σίτισης των αδέσποτων σκυλιών και γατιών στην πόλη μας, μετά και από τις 2 καραντίνες λόγο του κορονοϊού όπου ο Δήμο…
Η Ομάδα Των Φιλόζωων Εθελοντών ΑδέσποταGreece αποτελείται από φιλόζωους πολίτες σε όλη την Ελλάδα, οι οποίοι έχοντας κουραστεί από την μία μεριά από την μέχρι τώρα δράση των υπαρχόντων φιλοζωικών συλλόγων η οποία ως τώρα δεν μας οδήγησε πουθενά αφού δεν άγγιξε καν την ρίζα του προβλήματος και κάνουν συνεχώς την δουλειά των δήμων αφήνοντας τους δήμους στην άδρανειά τους και από την άλλη από τις ενέργειες που θα έπρεπε αλλά δεν έχει κάνει αποκλειστικά σχεδόν κανένας δήμος ξεχωριστά της οποιασδήποτε πόλης στην Ελλάδα. Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε και προχωρήσαμε το 2017 στην ίδρυση αυτής της ομάδας με τον μοναδικό σκοπό της να αναδείξουμε, τις πλέον σύγχρονες αλλά και διαφορετικές θέσεις μας απέναντι σε αυτό το πολύ σοβαρό θέμα των αδέσποτων ζώων, θέλοντας έτσι να αναδείξουμε και να προβάλουμε την διαφορά μας με την σημερινή πλειοψηφία των φιλοζωικών συλλόγων, οι οποίοι αρκούνται στο να κάνουν οι ίδιοι αποκλειστικά και μόνο την δουλειά των δήμων αφήνοντας τους δήμους στην κυριολεξία στο απυρόβλητο, και οδηγώντας έτσι την όλη κατάσταση σε έναν πολύ μεγάλο και τεράστιο φαύλο κύκλο. Δεν είμαστε Φιλοζωικό Σωματείο αλλά καθώς επίσης ούτε και Μ.Κ.Ο., αλλά απλά μία ομάδα αποτελούμενη από πολλούς διαφορετικούς φιλόζωους πολίτες σε όλη την Ελλάδα, με κοινές και πρωτοπόρες θέσεις απέναντι στο ζήτημα των αδέσποτων ζώων συντροφιάς.
Τις καταγγελίες, τα παράπονα, τις απόψεις σας και ότι άρθρο σας σχετικά με τα ζώα θέλετε να δημοσιεύσουμε μπορείτε να τα στείλετε στο email:adespotagreece1@gmail.com Δυναμώστε την φωνή σας, μέσα από το μοναδικό ιστολόγιο φιλοζωικών θεμάτων που έχει δημιουργηθεί για να έχουμε όλοι οι φιλόζωοι την δική μας ακόμα πιο δυνατή φωνή.
Όλοι οι δυνατοί τρόποι επικοινωνίας σας μαζί μας