Δεν επιβάλεται από το νόμο η σίτιση των αδέσποτων!
Με αφορμή αυτή την εικόνα που μου στάλθηκε με email παό ένα φίλο θέλω να εξηγήσω στο αναγνωστικό μου κοινό ότι σύμφωνα με το νόμο δεν επιβάλεται…
Τα τελευταία νέα μας
Με αφορμή αυτή την εικόνα που μου στάλθηκε με email παό ένα φίλο θέλω να εξηγήσω στο αναγνωστικό μου κοινό ότι σύμφωνα με το νόμο δεν επιβάλεται…
Αγαπητοί κύριοι του Φιλοζωικού Συλλόγου Τρικάλων, εγώ δεν είπα ότι με ρωτήσατε κάτι και σας απάντησα απλώς μου γεννήθηκαν μερικά ερωτήματα και θ…
Αγαπητέ κύριε από εμάς δεν ρωτηθήκατε για κάτι για να μας απαντήσετε. Θα σας παρακαλούσαμε λοιπόν να διαβάσετε προσεκτικά τα παρακάτω Το κα…
Διαβάζοντας την καταγγελία του Φιλοζωικού Συλλόγου Τρικάλων «Ο Άργος» σχετικά με το κλείσιμο του καταφυγίου του Δήμου Τρικκαίων αναρωτήθηκα π…
Μετά τις δηλώσεις των κυρίων Σμυρνιώτη και Τζιούμη αναφορικά με την κατάσταση των αδέσποτων στην Τρίπολη και ειδικά για το ανύπαρκτο καταφύγι…
Στο δρόμο κινδυνεύουν να βρεθούν 127 σκυλιά μετά την απόφαση της Διεύθυνσης Κτηνιατρικής Περιφέρειας Θεσσαλίας να προβεί στο οριστικό κλείσι…
Οι εθελοντές του Σωματείου εργάστηκαν πυρετωδώς για τη συγκέντρωση πολλών και διαφορετικών αντικειμένων, τα οποία κέντρισαν τον ενδιαφέρον και ε…
Για φόλες νωρίτερα σήμερα το πρωί ενημερώνει μέσω της σελίδας του στο facebook ο Φιλοζωικός Σύλλογος Ναυπλίου «Οι αδέσποτοι». Οι φόλες σύμφωνα με…
Η Ομάδα Των Φιλόζωων Εθελοντών ΑδέσποταGreece αποτελείται από φιλόζωους πολίτες σε όλη την Ελλάδα, οι οποίοι έχοντας κουραστεί από την μία μεριά από την μέχρι τώρα δράση των υπαρχόντων φιλοζωικών συλλόγων η οποία ως τώρα δεν μας οδήγησε πουθενά αφού δεν άγγιξε καν την ρίζα του προβλήματος και κάνουν συνεχώς την δουλειά των δήμων αφήνοντας τους δήμους στην άδρανειά τους και από την άλλη από τις ενέργειες που θα έπρεπε αλλά δεν έχει κάνει αποκλειστικά σχεδόν κανένας δήμος ξεχωριστά της οποιασδήποτε πόλης στην Ελλάδα. Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε και προχωρήσαμε το 2017 στην ίδρυση αυτής της ομάδας με τον μοναδικό σκοπό της να αναδείξουμε, τις πλέον σύγχρονες αλλά και διαφορετικές θέσεις μας απέναντι σε αυτό το πολύ σοβαρό θέμα των αδέσποτων ζώων, θέλοντας έτσι να αναδείξουμε και να προβάλουμε την διαφορά μας με την σημερινή πλειοψηφία των φιλοζωικών συλλόγων, οι οποίοι αρκούνται στο να κάνουν οι ίδιοι αποκλειστικά και μόνο την δουλειά των δήμων αφήνοντας τους δήμους στην κυριολεξία στο απυρόβλητο, και οδηγώντας έτσι την όλη κατάσταση σε έναν πολύ μεγάλο και τεράστιο φαύλο κύκλο. Δεν είμαστε Φιλοζωικό Σωματείο αλλά καθώς επίσης ούτε και Μ.Κ.Ο., αλλά απλά μία ομάδα αποτελούμενη από πολλούς διαφορετικούς φιλόζωους πολίτες σε όλη την Ελλάδα, με κοινές και πρωτοπόρες θέσεις απέναντι στο ζήτημα των αδέσποτων ζώων συντροφιάς.
Τις καταγγελίες, τα παράπονα, τις απόψεις σας και ότι άρθρο σας σχετικά με τα ζώα θέλετε να δημοσιεύσουμε μπορείτε να τα στείλετε στο email:adespotagreece1@gmail.com Δυναμώστε την φωνή σας, μέσα από το μοναδικό ιστολόγιο φιλοζωικών θεμάτων που έχει δημιουργηθεί για να έχουμε όλοι οι φιλόζωοι την δική μας ακόμα πιο δυνατή φωνή.
Όλοι οι δυνατοί τρόποι επικοινωνίας σας μαζί μας