Νέος αποτροπιασμός στο Ναύπλιο λόγο νέου περιστατικού φόλας
Μπροστά σε ένα πραγματικά λυπηρό και αποτρόπαιο θέαμα βρέθηκαν οι κάτοικοι στην Πρόνοια Ναυπλίου την Τετάρτη το πρωί.
Τα τελευταία νέα μας
Μπροστά σε ένα πραγματικά λυπηρό και αποτρόπαιο θέαμα βρέθηκαν οι κάτοικοι στην Πρόνοια Ναυπλίου την Τετάρτη το πρωί.
Από την Κυριακή το μεσημέρι φαίνεται πως κάποιοι έχουν αρχίσει και δολοφονούν με φόλες αδέσποτα σκυλιά. Φαίνεται ότι κάποιοι έχουν σκορπίσει το…
Δελτίο Τύπου Το τελευταίο 20ήμερο του 2018 παρατηρήθηκαν συνεχή κρούσματα δηλητηριάσεων αδέσποτων σκυλιών σε πάρα πολλές περιοχές τις Ελλάδ…
Το τελευταίο διάστημα και συγκεκριμένα σε πάροδο 10 μηνών πραγματοποιήθηκαν δύο ειδεχθείς κακοποιήσεις ζώων, των οποίων μάλιστα η ζωή βρισκότα…
Μπορεί η ανθρωπότητα να γιόρτασε πριν λίγες ημέρες την έλευση του νέου έτους, όμως το 2018 μας άφησε με αρκετά είδη άγριων ζώων λιγότερα. Η …
Η Ομάδα Των Φιλόζωων Εθελοντών ΑδέσποταGreece αποτελείται από φιλόζωους πολίτες σε όλη την Ελλάδα, οι οποίοι έχοντας κουραστεί από την μία μεριά από την μέχρι τώρα δράση των υπαρχόντων φιλοζωικών συλλόγων η οποία ως τώρα δεν μας οδήγησε πουθενά αφού δεν άγγιξε καν την ρίζα του προβλήματος και κάνουν συνεχώς την δουλειά των δήμων αφήνοντας τους δήμους στην άδρανειά τους και από την άλλη από τις ενέργειες που θα έπρεπε αλλά δεν έχει κάνει αποκλειστικά σχεδόν κανένας δήμος ξεχωριστά της οποιασδήποτε πόλης στην Ελλάδα. Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε και προχωρήσαμε το 2017 στην ίδρυση αυτής της ομάδας με τον μοναδικό σκοπό της να αναδείξουμε, τις πλέον σύγχρονες αλλά και διαφορετικές θέσεις μας απέναντι σε αυτό το πολύ σοβαρό θέμα των αδέσποτων ζώων, θέλοντας έτσι να αναδείξουμε και να προβάλουμε την διαφορά μας με την σημερινή πλειοψηφία των φιλοζωικών συλλόγων, οι οποίοι αρκούνται στο να κάνουν οι ίδιοι αποκλειστικά και μόνο την δουλειά των δήμων αφήνοντας τους δήμους στην κυριολεξία στο απυρόβλητο, και οδηγώντας έτσι την όλη κατάσταση σε έναν πολύ μεγάλο και τεράστιο φαύλο κύκλο. Δεν είμαστε Φιλοζωικό Σωματείο αλλά καθώς επίσης ούτε και Μ.Κ.Ο., αλλά απλά μία ομάδα αποτελούμενη από πολλούς διαφορετικούς φιλόζωους πολίτες σε όλη την Ελλάδα, με κοινές και πρωτοπόρες θέσεις απέναντι στο ζήτημα των αδέσποτων ζώων συντροφιάς.
Τις καταγγελίες, τα παράπονα, τις απόψεις σας και ότι άρθρο σας σχετικά με τα ζώα θέλετε να δημοσιεύσουμε μπορείτε να τα στείλετε στο email:adespotagreece1@gmail.com Δυναμώστε την φωνή σας, μέσα από το μοναδικό ιστολόγιο φιλοζωικών θεμάτων που έχει δημιουργηθεί για να έχουμε όλοι οι φιλόζωοι την δική μας ακόμα πιο δυνατή φωνή.
Όλοι οι δυνατοί τρόποι επικοινωνίας σας μαζί μας