Ας βάλουμε όλοι το τσιπ στο σκυλάκι μας!
Ο καινούργιος νόμος για τα ζώα συντροφιάς όπως και οι προηγούμενοι προβλέπει πρόστιμο 300€ για όλους τους ιδιοκτήτες παραβάτες του νόμου που δεν έχ…
Τα τελευταία νέα μας
Ο καινούργιος νόμος για τα ζώα συντροφιάς όπως και οι προηγούμενοι προβλέπει πρόστιμο 300€ για όλους τους ιδιοκτήτες παραβάτες του νόμου που δεν έχ…
Με αφορμή τις πρόσφατες δηλώσεις του Δημάρχου Άργους Μυκηνών κ. Δημήτρη Καμπόσου στο συνέδριο της ΚΕΔΕ νιώθουμε την ανάγκη να του αποστείλουμε την …
Φιλοζωικές οργανώσεις ή σωματεία μπορούν στο εξής να παρίστανται αυτοτελώς ως πολιτική αγωγή, προς υποστήριξη της κατηγορίας σε δίκες κακοποίησης ζ…
Ο νέος νόμος για τα ζώα συντροφιάς είναι εδώ και το μόνο που ήρθε τελικά να λύσει είναι το πως θα δοθούν περισσότερα έργα για την διαχείριση των αδέσ…
Η Ομάδα Των Φιλόζωων Εθελοντών ΑδέσποταGreece αποτελείται από φιλόζωους πολίτες σε όλη την Ελλάδα, οι οποίοι έχοντας κουραστεί από την μία μεριά από την μέχρι τώρα δράση των υπαρχόντων φιλοζωικών συλλόγων η οποία ως τώρα δεν μας οδήγησε πουθενά αφού δεν άγγιξε καν την ρίζα του προβλήματος και κάνουν συνεχώς την δουλειά των δήμων αφήνοντας τους δήμους στην άδρανειά τους και από την άλλη από τις ενέργειες που θα έπρεπε αλλά δεν έχει κάνει αποκλειστικά σχεδόν κανένας δήμος ξεχωριστά της οποιασδήποτε πόλης στην Ελλάδα. Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε και προχωρήσαμε το 2017 στην ίδρυση αυτής της ομάδας με τον μοναδικό σκοπό της να αναδείξουμε, τις πλέον σύγχρονες αλλά και διαφορετικές θέσεις μας απέναντι σε αυτό το πολύ σοβαρό θέμα των αδέσποτων ζώων, θέλοντας έτσι να αναδείξουμε και να προβάλουμε την διαφορά μας με την σημερινή πλειοψηφία των φιλοζωικών συλλόγων, οι οποίοι αρκούνται στο να κάνουν οι ίδιοι αποκλειστικά και μόνο την δουλειά των δήμων αφήνοντας τους δήμους στην κυριολεξία στο απυρόβλητο, και οδηγώντας έτσι την όλη κατάσταση σε έναν πολύ μεγάλο και τεράστιο φαύλο κύκλο. Δεν είμαστε Φιλοζωικό Σωματείο αλλά καθώς επίσης ούτε και Μ.Κ.Ο., αλλά απλά μία ομάδα αποτελούμενη από πολλούς διαφορετικούς φιλόζωους πολίτες σε όλη την Ελλάδα, με κοινές και πρωτοπόρες θέσεις απέναντι στο ζήτημα των αδέσποτων ζώων συντροφιάς.
Τις καταγγελίες, τα παράπονα, τις απόψεις σας και ότι άρθρο σας σχετικά με τα ζώα θέλετε να δημοσιεύσουμε μπορείτε να τα στείλετε στο email:adespotagreece1@gmail.com Δυναμώστε την φωνή σας, μέσα από το μοναδικό ιστολόγιο φιλοζωικών θεμάτων που έχει δημιουργηθεί για να έχουμε όλοι οι φιλόζωοι την δική μας ακόμα πιο δυνατή φωνή.
Όλοι οι δυνατοί τρόποι επικοινωνίας σας μαζί μας